Haber

Adana Karataş’ta Yapılan Jig Turnuvasında “Büyük Balık” Lösev’e Gitti

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 3. JİG Turnuvası, Karataş Limanı’nda gerçekleşti. Yakalanan balıklar açık artırmayla satıldı, geliri ise LÖSEV’e bağışlandı.

Karataş Limanı’nda gerçekleşen turnuvada 210 sporcu, 66 tekne ile 3 kategoride yarıştı. “Yakala Bırak”, “En Büyük Balık” ve “En Çok Balık” kategorilerinde mücadele eden yarışmacılara, para ödülü ve çeşitli hediyeler verildi.

Yerel sanatçıların da konser verdiği turnuvada, Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’nden gelen hakem komitesi vazife aldı. “Yakala Bırak” kolunda 66 balık yakalanıp bırakılırken, bu kısımda birinci olan Team Molly grubu 5000 TL’lik para ödülünü; ikinci olan Team Boyka da 3000 TL’lik para mükafatını LÖSEV’e bağışladı. Birebir kolda üçüncülüğü ise Süper Balıkçılar ekibi kazanarak 2000 TL ödül aldı.

“En Çok Balık” kategorisinde birinciliği Team Temel 01, ikinciliği Team Özibey, üçüncülüğü ise Team Turkuaz ekibi kazandı. Turnuvada “En Çok Balık” mükafatı olan 7500 TL ve uğraş kemerini ise Team Diffirci elde etti.

Turnuva sonucunda yakalanan balıkların açık artırma ile satılmasından elde edilen 12.150 TL de LÖSEV’e bağışlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu