Haber

Eskişehir Demirspor Başkanı: 1959 öncesi şampiyonalarla ilgili birçok konuda anlaşmaya varıldı

Eskişehir Demirspor Başkanı Mehmet Ali Hünerlier, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile kulüpler arasında 1959 öncesi şampiyonalar konusunda mali konular dışında anlaşmaya varıldığını söyledi.

‘LOGOmuzDAN TÜRK BAYRAĞINI KALDIRMAMIZ İSTİYORUZ’

Radyospor’da Anadolu Ateşi programı yayınlandıToplantıya katılan Eskişehir Demirspor Başkanı Mehmet Ali Hünerlier, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün kulüplerin kurulmasının ardından kulüp logosundaki Türk bayrağının kaldırılmasını istediğini açıkladı.

Türkiye’de spor kulüplerinin esas sözleşmelerine göre yönetildiğini hatırlatan Hünerler, “Ancak kanunda yapılan değişiklikle birlikte spor kulüplerinin dernek statüsünden çıkarılarak 5500 sayılı Kanuna göre şirketlere dahil edilmesine karar verildi. 7205. Bunun dışında Milli Takımlar hariç logosunda Türk bayrağı bulunan kulüplerin logolarının değiştirilmesi talep edildi. 26 Ekim 2023 logo değişikliği “Bunun için son tarih olarak belirtildi” söz konusu.

“Eskişehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden konuyla ilgili bilgi aldık. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile görüştüğümüzde bu takımlar arasında bizimle birlikte Beşiktaş, Kasımpaşa, Karşıyaka gibi kulüplerin de olduğu söylendi.” Mehmet Ali Hünerlier, “Eskişehir Demirspor Kulübü olarak yeni logomuzu hazırladık.” şeklinde konuştu.

‘1959 ÖNCESİ ŞAMPİYONLUK BELGELERİMİZİ VERDİK’

1940 yılında şampiyonluk yaşayan Eskişehir Demirspor Kulübü Başkanı Hünerlier, “Kulübümüz 1959 öncesinde şampiyon kulüpler arasında yer alıyordu. Biz, Eskişehir Demirspor Kulübü olarak tüm evrakları TFF’ye teslim ettik ve bu süreç, F.Bahçe Kulübü’nün öncülüğünde devam ediyor. TFF bu konuyla ilgili bir komisyon kurdu ancak “Bu konuda verilmiş bir karar yok” dedi.

Hünerlier, F.Bahçe’nin logosuna 5. yıldızı eklediğini hatırlatarak, “Fenerbahçe, bu sürecin olumlu yansıyacağını düşündüğü için logosuna 5 yıldız ekledi. Bu konuda aldığımız bilgi, TFF’nin sözleşme konusunda anlaşmaya varamadığı yönünde. Mali yük ama diğer konularda anlaşmaya varıldı. Aldığımız bilgi bu.” “bir bakıma” dedi.

haberaltieylul.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu