Haber

Kara yollarında durum

Kara yollarının üretim, bakım ve tamir çalışmaları sürdürülen kısımlarında şoförlerin yavaş gitmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine nazaran, Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu’nun Malkara-Çanakkale (1915 Çanakkale Köprüsü dahil) Gelibolu Güney Kavşağı-1915 Çanakkale Köprüsü (Avrupa istikameti) 1-3. kilometrelerinde 1915 Çanakkale Köprüsü ve yaklaşım viyadükleri üzerinde bakım-onarım çalışması nedeniyle her iki yönde sağ şerit ve lokal olarak sol şerit trafiğe kapatıldı.

TEM Otoyolu’nun Gümüşova-Kavacık kavşaklarındaki viyadüklerin genleşme derzi tamirat çalışmaları sebebiyle 22.00-06.00 saatlerinde şerit daraltması yapılacağında şoförlerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Karacasu-Tavas yolunun 3-5. kilometrelerinde Aydın- Denizli Otoyolu çalışmaları hasebiyle yol trafiğe kapatılarak ulaşım servis yolundan sağlanıyor.

Kovancılar- Bingöl yolunun 9-11. kilometrelerinde üretim çalışmaları nedeniyle ulaşım denetimli gerçekleştiriliyor.

Kızılcahamam- Ankara yolunun 33-35. kilometrelerinde imal çalışmaları nedeniyle her iki istikamet trafiğe kapatılarak ulaşım servis yollarından tek şeritten devam ediyor.

Isparta- Eğirdir yolunun 34-36. kilometrelerinde Eğirdir istikametinde yıkım çalışmaları sebebiyle yol trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım Isparta istikametinden iki taraflı sürdürülüyor.

Osmaniye- Gaziantep yolunun 1-2. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları münasebetiyle yol trafiğe kapatılarak ulaşıma denetimli müsaade veriliyor.

Tokat- Turhal yolunun 0-1. kilometrelerinde üretim çalışmaları nedeniyle ulaşım denetimli sağlanıyor.

Artvin- Erzurum yolunun 55-67. kilometreleri, Yusufeli Barajı su toplama havzasında kaldığı için yol trafiğe kapatılarak, ulaşım servis yolundan gerçekleştiriliyor.

Kangal-Alacahan-Hekimhan yolunun 15-17. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları sebebiyle şoförlerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri değer taşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu