Haber

40. Avrupa Miras Günleri Etkinliği Ankara’da Başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Ulusal Kültür Enstitüleri Ağı EUNIC ile birlikte Başkent’te “40. Avrupa Miras Günleri” projesini hayata geçiriyor. Ankara’nın başkent olmasının 100. yıl kutlamaları kapsamında 16-17 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek etkinlikte; Büyükelçilikler, müzeler, vakıflar ve derneklerin de aralarında bulunduğu 28 kurum rehber eşliğinde gezilirken, sergiler, konserler ve şehir turları da düzenlenecek.

“40. Avrupa Miras Günleri” bu yıl EUNIC, Avrupa Ulusal Kültür Enstitüleri Ağı ve ABB Kültürel ve Doğal Miras Dairesi işbirliğiyle Ankara’da gerçekleştirilecek.

Bu içerikte; aralarında Avrupa’nın yedi büyükelçiliği ve müzesi, vakıf ve derneklerinin de bulunduğu 28 kurumun rehberli turları, sergileri, konserleri ve şehir turları gibi etkinlikler düzenlenecek.

Ankara tarihi kutlamaları kapsamında 16-17 Eylül 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek etkinliğe katılım için https://www.ifturquie.org/activity/avrupa-miras-gunleri-ankara-2/ adresinden başvuru yapılabilecek. ve başkent olmasının yüzüncü yılı.

Kaynak: ANKA / Kültür ve Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu